Zadania szachowe – mat w 2 (1)

Zadania szachowePoniżej przedstawiam trzy zadania szachowe na mata w dwóch posunięciach. We wszystkich pozycjach przedstawionych na diagramach zaczynają białe bierki. Rozwiązań specjalnie nie podaję, gdyż uważam, że samodzielne rozwiązanie problemów jest lepsze, niż bezmyślne szukanie ukrytego rozwiązania. Odpowiedzi do zadań można zamieszczać w komentarzach pod artykułem.

Wszystkie zamieszczone zadania zostały przeze mnie rozwiązane, jako element mojego szachowego treningu i forma przygotowania się do turnieju w Trzciance. Jeżeli znajdą się chętni, to codziennie będę zamieszczał rozwiązywane przeze mnie zadania.

Zadanie 1

Zadania szachowe na mata w 2

Zadanie 2

Mat w 2 posunięciach

Zadanie 3

Kolejne zadanie szachowe na mata w 2

Wszystkie opublikowane zadania można odnaleźć w programie Lucas Chess, o którym pisałem już wcześniej. Również za pomocą tego programu tworzę diagramy, które możecie podziwiać na blogu.

Nie musicie czekać na kolejną odsłonę! Już teraz możecie rozwiązać kolejne zadania szachowe dostępne na mojej stronie: zagadki szachowe. Kilkadziesiąt zamieszczonych tam zadań powinno wystarczyć, szczególnie tym mniej zaawansowanym, na kilka dni. Do podanego zbioru już dawno nie dodawałem nowych diagramów, dlatego polecam częste zaglądanie na bloga „Życie z szachami”. Tu na pewno będę zamieszczał zadania częściej, tym bardziej, że na bieżąco sam je rozwiązuję. Mam w swoim zbiorze wystarczającą ilość zadań, aby starczyło na wiele lat publikacji.

2 Odpowidzi na Zadania szachowe – mat w 2 (1)

  1. Filip Fabijaniak pisze:

    Zad 1. Wd8-e8+ 2. sf4-e6 3. H d7:e6 mat. Czy tak?

  2. Redaktor Naczelny pisze:

    Zadania można rozwiązać za pomocą silnika. Zapraszam do prawego menu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reload Image
Enter Code*:

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

%d bloggers like this: