I ty możesz przyczynić się do stworzenia najsilniejszego silnika!

Testy silnika StockfishKażdy użytkownik komputera, który ma połączenie z internetem, może pomóc w udoskonaleniu silnika Stockfish. Zadanie jest bardzo proste, wystarczy udostępnić zasoby swojego komputera w celu przetestowania najnowszych zmian wprowadzanych przez programistów. Dzięki takiej międzynarodowej współpracy powstają coraz nowsze wersje silnika, które z każdym dniem podnoszą jakość gry Stockfish`a. Czym więcej osób przyłączy się do akcji, tym istnieje większa szansa, że szybko doczekamy się silnika szachowego, który będzie niepokonany w walce z konkurencją. Już teraz wersje „Development” są znacząco silniejsze od oficjalnej wersji Stockfish.

W celu wzięcia udziału w akcji należy zarejestrować się na stronie: http://tests.stockfishchess.org/tests, następnie pobrać i zainstalować najnowszą wersję Python, oraz pobrać klienta Stockfish. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcją dostępną na stronie: https://github.com/glinscott/fishtest lub zapoznać się z poniższym filmikiem.

Stockfish- Getting Involved With Fishtest

Jeżeli są jakieś pytania, to zapraszam do zadawania ich w komentarzach. Mogę pomóc w uruchomieniu procesu. U mnie przebiegło to szybko i bezproblemowo.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reload Image
Enter Code*:

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

%d bloggers like this: