Moje początki z LSS

KorespondencyjneSwoją przygodę z szachami korespondencyjnymi rozpocząłem dnia 2008-02-07 i trawa ona do dziś. Przeszukując ofertę turniejów w internecie trafiłem na serwer LSS (http://lss.chess-server.net), na którym organizowane były rozgrywki w szachy korespondencyjne.

LSS jest najstarszą organizacją w internecie, która organizuje tego typu turnieje. Interfejs jest dość surowy, wygląda bardzo archaicznie i pozbawiony jest ładnej grafiki. Nie przeszkadza to jednak w prowadzeniu interesujących pojedynków. Bardzo dużą zaletą serwera jest to, że jest on darmowy i za grę w turniejach nie trzeba płacić.
Rejestracja na serwerze jest prosta i szybka. Musimy podać jedynie swoje imię i nazwisko, posiadany ranking oraz napisać kilka słów o sobie. W tym momencie przydatna będzie podstawowa znajomość języka angielskiego. Po rozegraniu kilku gier zaczynamy widzieć wahania naszego rankingu serwerowego od którego zależy poziom turniejów, w których możemy wziąć udział.

LSS

Do wyboru mamy turnieje szachów klasycznych, w których można używać silników szachowych, turnieje klasyczne, w których nie możemy wspomagać się komputerem, turnieje w szachy 960, mecze w szachy klasyczne pomiędzy dwoma zawodnikami. Wraz z ilością rozegranych partii skrypt pozwala nam na dopisanie się do coraz większej ilości turniejów równocześnie.

Na LSS standardowe tempo gry wynosi 40 dni/10 ruchów. Czas się kumuluje. Osoby, które chciałyby aby rozgrywki trwały krócej, mogą wybrać szybsze turnieje rozgrywane tempem 10 dni podstawowych + 1 dzień za posunięcie. Mecze rozgrywane są tempem pośrednim 20 dni podstawowych + 2 dni za posunięcie.

Lechenicher Schach Server, bo tak brzmi rozwinięcie skrótu LSS, to bardzo dobre miejsce do sprawdzenia rozgrywanych przez siebie debiutów.

Poniżej przedstawiam moje partie, jakie rozegrałem na początku mojej przygody z LSS:

Pierwsza zakończona partia

Pierwsza wygrana partia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reload Image
Enter Code*:

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

%d bloggers like this: