Mistrzostwa Miasta Słupska Seniorów w szachy

Wyniki turnieju szachowegoW dniach 10.09 – 08.10.2012 odbyły się w Słupsku Mistrzostwa Miasta Słupska Seniorów w szachy, którym patronował Urząd Miejski w Słupsku. Rozgrywki odbywały się w sali Integracyjnego Klubu Sportowego ZRYW przy ulicy Sienkiewicza. W zawodach wzięło udział 17 zawodników, rozegrano 9 rund, a tempo gry wynosiło po 90 minut na partię dla zawodnika. Były to trzecie mistrzostwa, w których wziąłem udział po kilku latach nieobecności turniejowej. W 2010 roku zająłem I pierwsze miejsce, w 2011 nie zagrałem na miarę swoich umiejętności i musiałem zadowolić się II miejscem na podium. W ostatnich mistrzostwach ponownie stanąłem na najwyższym miejscu podium i odzyskałem tytuł Mistrza Słupska.
Szczegółowe wyniki turnieju przedstawione są w tabeli poniżej.
Tabela Mistrzostwa Miasta Słupska Seniorów w szachy
Jedyną partię przegrałem z Michałem Nisztukiem, z którym nieprawidłowo poświęciłem dwie wieże i nie udało mi się wygrać partii matowym atakiem. W ostatniej rundzie, będąc pewnym zwycięstwa w turnieju, zgodziłem się na remis z Andrzeje Szramowiakiem.
Michał Narkun - szachowy mistrz Słupska
Kolejne Mistrzostwa Miasta Słupska Seniorów w szachy odbędą się prawdopodobnie jesienią. Wystąpię, jeżeli czas mi pozwoli. Mam nadzieję, że tym razem uda się turniej zgłosić do FIDE. Będzie to uzależnione od ilości zawodników z rankingiem ELO, które zgłoszą się do zawodów. W Słupsku jest kilkanaście osób, które mogłyby spełnić ten warunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reload Image
Enter Code*:

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

%d bloggers like this: