Memoriał Władymira Petrowa na Łotwie – zwycięstwo Radosława Wojtaszka

Memoriał Władymira PetrowaW dniach 15-17 lutego 2013 r. w Jurmale (Łotwa) odbył się niezwykle silny Memoriał Władymira Petrowa. W turnieju, organizowanym przez Aleksieja Szyrowa, udział wziął Radosław Wojtaszek (nr 1 na polskiej liście rankingowej ELO) i turniej zakończył na pierwszym miejscu. To bardzo dobry wynik Radka, który zrehabilitował się za wcześniejszy nieudany występ w Moskwie. Wojtaszek prowadził od pierwszych rund i do końca utrzymał prowadzenie.

W turnieju brało udział jeszcze kilku polaków: Michał Krasenkow, Kamil Dragun, Maciej Cybulski, Andrzej Dassuj i przedszkolak Daniel Sanz Wawer.

Wyniki można obejrzeć na stronie: http://chess-results.com.

Strona organizatora dostępna jest jedynie w języku łotewskim: http://www.sahafederacija.lv/ (chociaż mam wrażenie, że jest to witryna federacji łotewskiej).

Z taką formą Radosław Wojtaszek będzie moim faworytem do wygrania kolejnych zawodów w Trzciance podczas Memoriału Ferdynanda Dziedzica. Widać, że dobrze czuje się w szachach szybkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reload Image
Enter Code*:

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

%d bloggers like this: